Anasayfa / Evde Ek Gelir / Destek Programları Çerçevesinde Yapılabilecek İşler

Destek Programları Çerçevesinde Yapılabilecek İşler

İş kurmak istiyorum ne yapabilirim diyorsanız araziniz var ise tarım işi yapabilirsiniz ya da bir projeniz var ise projenizi hayata geçirebilirsiniz. İş kurmak için devlet kredisi alabilirsiniz bu konuda yardımcı olabilecek banka devletin himayesinde bulunan bankalardır. Yeni bir iş fikri var ise kafanızda bunu yardımcı kurumların yardım destek paketlerini kullanarak yapabilirsiniz.

Destek programları çerçevesinde yapılabilecek işler devletin verdiği hibe programları ile yeni bir iş fikri hayata geçirebilirsiniz. Devletin yardım ettiği kosgeb adı altında program vardır devlet size hibe edebilir bunu kullanarak bir dükkan açıp ticaret yapabiliriniz yada ticaret yapmak için iş kurmak için devlet kredisi alabilirsiniz. İş kurmak istiyorum ne yapabilirim diye soruyorsanız eğer bence dükkan açıp ticarete başlayın daha sonra kosgeb den yardım talep edin onaylanırsa devlet size yardımı hibe etsin destek programları çerçevesinde yapılabilecek işler arıyorsanız eğer mantıklı olan budur. Destek programları çerçevesinde yapılabilecek işler arasında eğer ki yeni bir projeniz varsa ve bunu Türkiye de ilk siz yapacaksınız projeyi tübitak’a gönderirseniz mutlaka size yardımcı olunacaktır. Eğer ki iş kurmak istiyorum ne yapabilirim diyorsanız yeni bir iş fikri bulup bunu iş kurmak için devlet kredisi kullanarak yararlanabilirsiniz. Tekno girişim sermaye destek programı ile teknolojiyi kullanarak yapacağınız bir iş var ise tübitak size destek çıkıyor. Girişimcilik destek programı ile ticaret yapacağınız işletmenin plan ve projesini devlete gönderirseniz devlet siz yardımcı oluyor. Tarım ile ilgili iş yapmak istiyorsanız size kırsal kalkınma destekleri kapsamında size devlet yardımcı oluyor tek yapmanız gereken takip edip istenilen belgeleri hazırlayıp şartları yerine getirmektir. Şartlarını yerine getirdikten sonra iş kurmak için devlet kredisi bile kullanabiliyorsunuz. Yeter ki yeni bir iş fikri olsun kafanızda ve iş kurmak istiyorum ne yapabilirim diye soruyorsanız uzman yerlerden bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak destek programları çerçevesinde yapılabilecek işler arıyorsanız size devlet destek veriyor. İş kurmak istiyorum ne yapabilirim diye soruyorsanız devletin paketlerinden yararlanabilirsiniz. Aklınızda yeni bir iş fikri var ise iş kurmak için devlet kredisi kullanabilirsiniz.


About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir