Anasayfa / Evde Ek Gelir / İŞ FİKRİNİZLE GİYİM SEKTÖRÜNDE SİZDE YERİNİZİ ALIN

İŞ FİKRİNİZLE GİYİM SEKTÖRÜNDE SİZDE YERİNİZİ ALIN

Her bireyin elbette ki hayalinde yer alan bazı iş fikirleri bulunmaktadır. ancak gündelik yaşam dertleri ve ayakta kalma mücadelesi içerisinde bireyler çoğu zaman hayallerindeki işleri değil de mecbur oldukları işleri yapmak zorunda kalmaktadırlar. Böyle bir tutum bireylerin mutlu olması açısından oldukça yanlıştır. Her ne olursa olsun, bireyler kendi bütçeleri doğrultusunda sevdikleri işleri yaptıklarında daha mutlu olmaktadırlar. Böyle bir düşünceden yola çıkan iş fikirlerinde ise kadınların en çok hayalini kurdukları projeler arasında giyim mağazası açmak yer almaktadır. Hem kendi stillerini yansıtmak hem de kendilerini daha iyi hissedecekleri bir işte çalışmak adına kadınlar için giyim mağazası açmak fikri oldukça cazip gelmektedir.

TARZINIZI BAŞKA BİREYLERE DE AKTARMA FIRSATI

Kadınların giyim sektöründe bir mağaza açmak istemelerinin başlıca sebepleri, hem stilleri ile konuşulmak, hem de oluşturdukları stillerden başka kadınların da faydalanmasını sağlamaktır. Bu noktada ise oluşturdukları iş fikrini somut bir yapıya dönüştürmek adına bazı noktalara dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Giyim mağazası açmak karlı mı sorusu da mağazanın açılması noktasında bireylerin kafalarını kurcalamaktadır. Giyim mağazası açmak, doğru sermaye ve doğru yatırımlarla, son derece karlı hale dönüştürülebilmektedir. Mekanın iyi bir nokta seçildiği, en iyi kalıpların ve kıyafetlerin oluşturulduğu giyim mağazaları kadınlar tarafından çok sevildiği gibi sahiplerine büyük kazançlar da sağlayabilmektedir.

MAĞAZA AÇMAK İSTEYENLERE BANKA VE DEVLET DESTEKLERİ

İş fikri olarak mağaza açmak isteyen, ancak hem maddi açıdan yetersiz hem de gerekli sermayeye sahip olmayan pek çok kadın bulunmaktadır. Bu nokta da ise devlet krediler ve KOSGEB gibi merkezler bireylere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Belirli bir vade tutarında, sıfır faiz imkanları ile destek kredisi veren bankalar, bu sayede bireylerin istedikleri iş fikrini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, ticaretin de hareketlenmesine destek vermektedirler. Giyim mağazası açmak için kredi başvurusu yapıldığında pek çok firmanın ve bankanın esnek davranmasında, bu tarz kredilere devletinde destek veriyor olmasının önemi büyüktür. Maddi yetersizlik yaşayan ya da iş fikrini gerçeğe taşıyamayan pek çok birey bu sayede iş imkanı sağlamaktadır.


About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir